مانیوک باشگاه اوقات شرعی خبرنگاران جوان

مانیوک: باشگاه اوقات شرعی خبرنگاران جوان اوقات شرعی اراک استان مرکزی رجب اردیبهشت

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی ارقام تازه در بازار ارز

در پنجمین روز هفته، دلار به سقف تازه ای رسید و سکه تمام بهار آزادی خود را بالای مرز ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تثبیت کرد. روز چهارشنبه، دلار در بازار غیررسمی از

ارقام تازه در بازار ارز

ارقام تازه در بازار ارز

عبارات مهم : بازار

در پنجمین روز هفته، دلار به سقف تازه ای رسید و سکه تمام بهار آزادی خود را بالای مرز ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تثبیت کرد. روز چهارشنبه، دلار در بازار غیررسمی از مرز ۷ هزار و ۳۰۰ تومان عبور کرد و در مقطعی حتی تا نقطه ۷ هزار و ۳۵۰ تومان اوج رفت. دلار پیش از این چنین ارقامی را به ثبت نرسانده بود. به گفته فعالان، عبور شاخص ارزی از مرز ۷ هزار و ۳۰۰ تومان در مقطعی بعضی معامله گران را سردرگم کرد. با این حال، از اواسط روز قیمت این ارز از سطوح یادشده عقب نشینی کرد و به سوی محدوده ۷ هزار و ۲۵۰ تومان حرکت کرد.

ارقام تازه در بازار ارز

به گفته بعضی فعالان، قیمت دلار حدود ساعت ۳ بعدازظهر ۷ هزار و ۲۶۰ تومان بود. به گفته بعضی بازیگران ارزی، رشد بهای دلار از بعدازظهر روز سه شنبه شروع شد و چند عامل بیرونی به ادامه روند افزایشی در روز پنجم هفته کمک کردند. یکی از بااهمیت ترین عواملی که در زیاد کردن قیمت دلار اثرگذار بود، به زیاد کردن قیمت حواله درهم بازمی گشت. روز گذشته، به گفته بعضی حاضران در بازار، قیمت حواله درهم به مرز ۲ هزار تومانی نزدیک تر شد. درهم که در مقطعی تا قیمت هزار و ۹۹۰ تومان اوج رفته بود، در آخرین ساعات روز به عدد هزار و ۹۷۰ تومان رسیده بود. با این قیمت حواله درهم، ارزش دلار در بازار داخلی می توانست در محدوده بالای ۷ هزار و ۲۳۰ تومان قرار بگیرد.

به گفته بعضی فعالان، از آنجا که فعالیت در بازار آزاد ارز ممنوع هست، معامله گران هزینه ریسک معامله را به ارزش دلار اضافه می کنند؛ عامل دیگری که به رشد قیمت دلار در بازار داخلی کمک کرد، زیاد کردن ارزش آن در بازارهای همسایه بود. روز گذشته ارزش دلار در منطقه سلیمانیه عراق به بالای مرز ۷ هزار و ۲۰۰ تومان رسیده بود. قیمت این ارز در منطقه هرات افغانستان نیز به نزدیکی محدوده ۷ هزار و ۱۵۰ تومان رسید. اوج رفتن ارزش دلار در مناطق مرزی دومین نشانه ای بود که معامله گران داخلی را وسوسه کرد قیمت ها را اوج ببرند.

در پنجمین روز هفته، دلار به سقف تازه ای رسید و سکه تمام بهار آزادی خود را بالای مرز ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تثبیت کرد. روز چهارشنبه، دلار در بازار غیررسمی از

در روزی که دلار زیاد میل به افزایش داشت، سکه تمام بهار آزادی نیز ۳ کانال زیاد کردن قیمت را تجربه کرد. روز چهارشنبه سکه ۲۸ هزار تومان زیاد کردن را به ثبت رساند و روی عدد ۲ میلیون و ۵۳۰ هزار تومان قرار گرفت. سکه در ساعات ابتدایی روز حتی تا قیمت ۲ میلیون و ۵۵۵ هزار تومان اوج رفته بود. به گفته فعالان، سکه در روزهای اخیر به روند بهای اونس در بازارهای جهانی توجه خاصی نداشته است و زیاد روند بهای دلار را رصد می کند.

روز چهارشنبه نیز از این روند مستثنی نبود و در حالی که اونس طلا تا ساعت ۳ بعدازظهر مسیر کاهشی را در پیش گرفته بود، سکه تمام بهار آزادی راه صعودی را در پیش گرفت. یکی از عوامل انتظاری که به رشد سکه نقدی کمک کرد، زیاد کردن بهای این فلز گرانبها در معاملات آتی دی ماه بود. سکه روز گذشته در مقطعی در معاملات آتی دی ماه تا آستانه مرز ۳ میلیونی اوج رفته بود. روز گذشته ربع سکه نیز تا مرز ۷۰۰ هزار تومانی رشد کرد و نیم سکه نیز به آستانه یک میلیون و ۲۴۰ هزار تومان رسید.

با وجود زیاد کردن بهای سکه و دلار در روز گذشته و رسیدن به سقف های تازه، عده ای از معامله گران باور دارند هر دو دارایی در روزهای آینده ممکن است در مسیر اصلاح قرار بگیرند. از نظر آنها، دلار در فصل پرتقاضایی قرار ندارد و در صورتی که اخبار مثبتی به بازار مخابره شود، احتمال عقب نشینی قیمت ها وجود خواهد داشت.

ارقام تازه در بازار ارز

در این میان، عده زیادی از فعالان بر ضرورت مداخله بازارساز تاکید می کنند. آنها باور دارند، بازارساز می تواند با فعالیت خود مانع از فعالیت های مخرب سفته بازی شود و از سوی دیگر زمینه زیاد کردن شفافیت در معاملات را اوج ببرد. به گفته شماری از فعالان، درشرایطی که بازارساز در بازار فعال نیست و معاملات ارزی ممنوع آشنا می شود، سفته بازان توانسته اند با جوسازی اطراف بعضی اخبار قیمت ها را بعضا اوج ببرند. البته علت مهم رشد قیمت را بسیاری از کارشناسان حرکت نقدینگی به سوی بازار ارز عنوان کرده و سایر دلایل را در رشد قیمت کم اهمیت تر دانسته اند.

دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: بازار | میلیون | میلیونی | روز گذشته | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs