مانیوک باشگاه اوقات شرعی خبرنگاران جوان

مانیوک: باشگاه اوقات شرعی خبرنگاران جوان اوقات شرعی اراک استان مرکزی رجب اردیبهشت

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری قیمت کتاب در کشور عزیزمان ایران ارزان‌تر است ، در ایتالیا هم کتابفروشی زیاد نیست

رئیس انجمن ناشران ایتالیا تاکید کرد: در ایتالیا به ناشران سوبسید و هزینه کمکی از طرف دولت تعلق نمی‌گیرد و ناشران عملا مستقل هستند و حمایت دولتی و حکومتی نداریم.

قیمت کتاب در کشور عزیزمان ایران ارزان‌تر است ، در ایتالیا هم کتابفروشی زیاد نیست

در ایتالیا هم کتابفروشی زیاد نیست/ قیمت کتاب در کشور عزیزمان ایران ارزان تر است

عبارات مهم : ایران

رئیس انجمن ناشران ایتالیا تاکید کرد: در ایتالیا به ناشران سوبسید و هزینه کمکی از طرف دولت تعلق نمی گیرد و ناشران عملا مستقل هستند و حمایت دولتی و حکومتی نداریم. .

آلفیری لورنزون (رییس انجمن ناشران ایتالیا) که به همراه هیئت ایتالیایی میهمان خاص سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب پایتخت کشور عزیزمان ایران هست، در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، راجع به شباهت ها و تفاوت های بازار کتاب و نشر در دو کشور کشور عزیزمان ایران و ایتالیا گفت: ما آشنایی عمیقی از اوضاع بازار کتاب و نشر در کشور عزیزمان ایران نداریم و اصلا به همین علت به صورت جدی در نمایشگاه بین المللی کتاب پایتخت کشور عزیزمان ایران شرکت کرده ایم تا نشر و بازار کتاب کشور عزیزمان ایران را بشناسیم و راجع به ظرفیت های آن کسب اطلاع کنیم. هرچند به نظرم بازار نشر و کتاب در کشور عزیزمان ایران چندان تفاوتی با ایتالیا ندارد.

قیمت کتاب در کشور عزیزمان ایران ارزان‌تر است ، در ایتالیا هم کتابفروشی زیاد نیست

او سپس وجود کتابفروشی های زنجیره ای را نمونه ای از شباهت های بازار نشر در دو کشور دانست و اظهار داشت: دیدم که شما هم چندین کتابفروشی زنجیره ای مثل شهرکتاب در کشور عزیزمان ایران دارید و ما هم در ایتالیا از این دست کتابفروشی های زنجیره ای داریم. البته در کنار آن ها کتابفروشی های مستقل هم در ایتالیا مشغول به کار هستند ولی در کل آنجا هم مثل کشور عزیزمان ایران تعداد کتابفروشی ها زیاد نیست. علاوه بر این، اینجا هم جوان ها علاقه مند به کتاب و کتابخوانی هستند مثل ایتالیا.

لورنزون البته با اشاره به پایین تر بودن قیمت کتاب در کشور عزیزمان ایران نسبت به ایتالیا یادآور شد: قیمت کتاب در کشور عزیزمان ایران بسیار ارزان تر از قیمت کتاب در ایتالیا هست. اصولا یکی از پرسشها ما در ایتالیا در رابطه با همین قیمت بالای کتاب ها است که حتما باید راه حل مناسبی جهت آن پیدا کنیم. هرچه است که امیدوارم حضور ما در نمایشگاه کتاب وقت خوبی ارتباط زیاد دو کشور در حوزه کتاب و نشر باشد.

رئیس انجمن ناشران ایتالیا تاکید کرد: در ایتالیا به ناشران سوبسید و هزینه کمکی از طرف دولت تعلق نمی‌گیرد و ناشران عملا مستقل هستند و حمایت دولتی و حکومتی نداریم.

رئیس انجمن ناشران ایتالیا همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا نشر ایتالیا هم از حمایت دولتی مثل تخصیص یارانه استفاده می کند؟ و اینکه در کل شیوه حمایتی از نشر در کشور ایتالیا چگونه هست، بیان کرد: در ایتالیا به ناشران سوبسید و هزینه کمکی از طرف دولت تعلق نمی گیرد و ناشران عملا مستقل هستند و حمایت دولتی و حکومتی نداریم. با این حال یک مرکز خاص جهت کتاب و مطالعه داریم که جهت جذب مخاطب و تشویق به کتابخوانی برنامه ریزی می کند.

او راجع به اوضاع نشر الکترونیک در ایتالیا و اینکه آیا تاثیری بر بازار کتاب کاغذی گذاشته یا خیر نیز گفت: این ادعا که کتاب الکترونیکی بازار کتاب کاغذی را کساد کرده و می کند درست نیست و شاید زیاد از طرف روزنامه نگاران و رسانه ها ساخته و پرداخته شده است هست. زیاد از ده سال است که کتاب الکترونیکی به صورت جدی در ایتالیا بازار دارد و هر کتاب کاغذی همراه یک نسخه الکترونیکی چاپ و منتشر می شود. درواقع بازار کتاب الکترونیکی تنها ۵۰ درصد بازار کتاب ایتالیا را در دست دارد. در آمریکا هم با وجود زیرساخت نیرومند کتاب الکترونیکی، کتاب کاغذی همچنان جایگاه خاص ای دارد.

لورنزون ادامه داد: ما بررسی کردیم و دیدیم که تنها یک درصد مخاطبان کتاب الکترونیکی می خوانند و در کنار استفاده از کتاب الکترونیکی حتما کتاب کاغذی هم استفاده می شود. هرچند استفاده از کتاب الکترونیکی زیاد به شرایط و اوضاع بستگی دارد، به عنوان نمونه جهت من که اکنون در سفر هستم همراه داشتن کتاب الکترونیکی راحت تر است تا اینکه چندین کتاب کاغذی را همراه خود داشته باشم. البته ما درخواست کرده ایم که به گونه ای سیاست گذاری مالیاتی اصلاح شود تا از کتاب الکترونیک هم همان مالیات کتاب کاغذی گرفته شود. واقعا هم متن و محتوای هر دو محصول یکی است.

قیمت کتاب در کشور عزیزمان ایران ارزان‌تر است ، در ایتالیا هم کتابفروشی زیاد نیست

واژه های کلیدی: ایران | بازار | ایتالیا | استفاده | ایتالیا | کتابفروشی | الکترونیکی | کتاب الکترونیکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs