مانیوک باشگاه اوقات شرعی خبرنگاران جوان

مانیوک: باشگاه اوقات شرعی خبرنگاران جوان اوقات شرعی اراک استان مرکزی رجب اردیبهشت

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری اگر پسر بودم به خط مقدم جبهه می‌رفتم/ به خاطر شرایط ظاهری‌ام جهت خرید لباس به ه

بازیگر سریال “ساعت خوش” با اشاره به حس وطن‌پرستی عمیق خود و علاقه ویژه‌اش به کشور عزیزمان ایران زمین گفت: روی کشور عزیزمان ایران و مردم کشورم تعصب خاصی دارم به

اگر پسر بودم به خط مقدم جبهه می‌رفتم/ به خاطر شرایط ظاهری‌ام جهت خرید لباس به ه

نظام دوست : اگر پسر بودم به خط مقدم جبهه می رفتم/به خاطر شرایط ظاهری ام جهت خرید لباس به هر فروشگاهی نمی توانم بروم

عبارات مهم : طراحی

بازیگر سریال “ساعت خوش” با اشاره به حس وطن پرستی عمیق خود و علاقه خاص اش به کشور عزیزمان ایران زمین گفت: روی کشور عزیزمان ایران و مردم کشورم تعصب خاصی دارم به گونه ای که اگر پسر بودم به خط مقدم جبهه می رفتم.

نعیمه نظام دوست بازیگر عرصه تلویزیون وسینما تا به امروز در نقش های مختلفی و در ژانرهای متفاوت به ایفای نقش پرداخته هست. این هنرمند ابتدا در مجموعه ” نوروز 72″ به ایفای نقش پرداخت سپس با مجموعه “ساعت خوش” به صورت حرفه ای وارد عرصه بازیگری شد.

در کارنامه تلویزیونی این بازیگر آثاری همچون ” روزهای زندگی” ، ” ساختمان پزشکان” ، ” روزحسرت” ، ” پلیس جوان ” ، ” باغ سرهنگ” و ” محله گل و بلبل” و درکارنامه سینمایی این هنرمند نیز فیلم های ” سن پترزبورگ” ، ” توفیق اجباری” ، ” افسونگر” ، ” رفقای خوب” و ” جنجال در عروسی” دیده می شود.

اگر پسر بودم به خط مقدم جبهه می‌رفتم/ به خاطر شرایط ظاهری‌ام جهت خرید لباس به ه

نعیمه نظام دوست در بروزترین سری فعالیت های خود در فصل های اول و دوم مجموعه تلویزیونی “محله گل و بلبل” به ایفای نقش پرداخت. این مجموعه تلویزیونی خاص رده سنی کودکان ساخته شد و به مباحث مرتبط با زندگی عموپورنگ به عنوان مجری دوست داشتنی فرزند ها و اتفاق هایی که اطراف این مجری و در زندگی همسایه های او و ساکنان “محله گل و بلبل” رخ داد، پرداخت.

بازیگر سریال “ساعت خوش” با اشاره به حس وطن‌پرستی عمیق خود و علاقه ویژه‌اش به کشور عزیزمان ایران زمین گفت: روی کشور عزیزمان ایران و مردم کشورم تعصب خاصی دارم به

نظام دوست در این مجموعه تلویزیونی در نقش “مامان نیاز” به عنوان مادر عموپورنگ در کنار هنرمندانی همچون داریوش فرضیایی، ابراهیم شفیعی، امیر سهیلی، امیرمحمد متقیان، سارا خوئینی ها، نادر سلیمانی، آرش میراحمدی، ملیکا شریفی نیا، فرهاد بشارتی و امیر نوری با هنرمندی هرچه تمام تر به ایفای نقش پرداخت و توانست تا اندازه زیادی رضایت مخاطبان تلویزیون را به دست آورد.

یکی از بااهمیت ترین شاخصه هایی که می توان راجع به این بازیگر عرصه تلویزیون و سینما به کار برد، حس عمیق میهن پرستی او است که در بسیاری از موراد از جمله اینترنت به خوبی توجه همگان را به خود جلب کرده است.

نعیمه نظام دوست در بروزترین گفت و گوی خود با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان راجع به اوضاع کنونی عرصه بازیگری، حس عمیق وطن پرستی و کیفیت آثار تولید شده است در شبکه نمایش خانگی سخن گفته است که در ادامه متن این گفت وگو را می خوانید.

اگر پسر بودم به خط مقدم جبهه می‌رفتم/ به خاطر شرایط ظاهری‌ام جهت خرید لباس به ه

*وضعیت این روزهای عرصه بازیگری چگونه است؟ باتوجه به حضور بازیگران جوان در زیاد آثار نمایشی شرایط را چگونه ارزیابی می کنید؟

شرایط بازیگری این روزها چندان روبه راه نیست. در گذشته شرایط به گونه ای بود که تله فیلم ها و سریال های متفاوت ساخته می شد و مردم هم آثار متفاوت را تماشا و از آن ها استقبال می کردند.

در اوضاع کنونی، ما تا اندزاه ای از آن شرایط آرمانی و رویایی فاصله گرفته ایم و این اتفاق، خوب نیست و امیدوارم دوباره اتفاق های خوبی رقم بخورد که کارهای خوبی ساخته شود و در این آثار از بازیگران قدیمی و با تجربه استفاده کنند.

بازیگر سریال “ساعت خوش” با اشاره به حس وطن‌پرستی عمیق خود و علاقه ویژه‌اش به کشور عزیزمان ایران زمین گفت: روی کشور عزیزمان ایران و مردم کشورم تعصب خاصی دارم به

به طور طبیعی هنگامی که یک بازیگر قدیمی با سابقه بعد از 40 سال فعالیت در یک اثر حضور پیدا می کند، شرایط متفاوتی را نسبت به سایر بازیگران تعیین می کند و مواردی مانند رقم پرداختی به بازیگر یک نمونه از اینگونه تفاوت ها است و در شرایط فعلی شاید جهت تهیه کننده ها مقدور نباشد که بخواهند اینگونه پیش بروند به همین علت از بازیگرهایی که جوان تر هستند، تازه وارد این حرفه شده است اند و تجربه کافی ندارند، استفاده می کنند و این عنوان بد است.

اگر پسر بودم به خط مقدم جبهه می‌رفتم/ به خاطر شرایط ظاهری‌ام جهت خرید لباس به ه

فکر می کنم باید اتفاق های مثبتی رخ بدهد که تولیدات به شرایط آرمانی خود در گذشته بازگردد و در این روند، بودجه در اختیار تهیه کننده های تلویزیون و سینما قرار بدهند تا از تمامی بازیگران استفاده شود آیا که بازیگران و صورت های معروف سرمایه ملی محسوب می شوند و جهت به دست آوردن جایگاه فعلی خود، سال ها زحمت کشیده اند از این رو نباید به فراموشی سپرده شوند.

*روند نقش هایی که به خود شما پیشنهاد می شود، چگونه است؟ آیا این شرایط شما را راضی می کند؟

من بازیگری هستم که حداقل هر سال یک کار انجام می دهم البته اوضاع باید به گونه ای باشد که کارها زیاد باشد و بازیگرها وقت کمی داشته باشند ولی به هر حال، خدا را شکر می کنم.

در چنین شرایطی به جرأت اعلام می کنم که تنها به خودم فکر نمی کنم بلکه دلواپس همکاران خودم هستم و از اینکه بسیاری از بازیگران و صورت های معروف خوب سال ها بدون کار هستند غصه می خورم. هنگامی که سرکار می روم، رویم نمی شود به کسی بگویم که سرکار هستم چون نمی خواهم فردی ناراحت شود و یا دلش بشکند.

دلم نمی خواهد هیچ یک از همکارانم از بازیگران گرفته تا عوامل دیگری مانند فیلمبردار و صدابردار بدون کار باشند چون چنین وضعیتی بسیار غمگین و اسف بار هست. یک بازیگر، فقط بازیگری بلد است و حیف است که از توانایی های او در فضای مربوط به خود استفاده نشود. فضای بازیگری از دور خیلی قشنگ است ولی از نزدیک این طور نیست آیا که بازیگران با پرسشها مختلفی مانند نداشتن امنیت شغلی روبه رو هستند.

شاید باورش سخت باشد ولی هنگامی که یک کار به انتهای تصویربرداری نزدیک می شود، اضطراب می گیرم چون نمی دانم کار بعدی چه زمانی شروع می شود و این عنوان تنها جهت من بلکه جهت بسیاری از دوستان و همکارانم وجود دارد و این اتفاق حس بدی را به وجود می آورد آیا که افراد در چنین شرایطی نمی دانند چگونه زندگی خود را بچرخانند.

*شما هنرمندی با حسن وطن پرستی بسیار عمیق هستید و این عنوان در صحبت هایتان و مطالبی که در فضاهای متفاوت از جمله صفحه شخصی خود درج می کنید به طور کامل مشخص هست. کمی از این حس ارزشمند و تأثیر آن بر جامعه اطراف یک بازیگر برایمان بگویید.

در وجود من هر لحظه یک تعصب خاص به کشور عزیزمان ایران و هموطنانم وجود دارد و این حس مانند جوشیدن خون در رگ ها هست، فکر می کنم اگر پسر بودم به طور یقین به خط مقدم جبهه می رفتم.

خیلی خوشحالم که نسبت به کشورم و مردم سرزمینم چنین حس تعصبی را دارم. کشور ما از همه نظر کامل هست، از منابع طبیعی گرفته تا چهار فصل و مردم کشور عزیزمان ایران نیز هر لحظه زبانزد هستند و این احساس خوب نسبت به کشورم در سراسر وجودم جریان دارد.

اگر خدای نکرده اتفاقی بیفتد که به کشورم و مردم کشور عزیزمان ایران آسیب برساند، خیلی ناراحت می شوم. روی مردم کشورم از مرزبانانی که در مرزها حضور دارند و از کشور عزیزمان ایران حفاظت می کنند گرفته تا مدافعان حرم و سربازانی که خدمت سربازی را در فضاهای دیگر انجام می دهند و همچنین دیگر مردم تعصب و همه هموطنانم را دوست دارم. اگر به کشوری بروم که در آنجا به هموطنم توهین شود و یا در رسانه ها چنین موضوعی را مشاهده کنم، به من بر می خورد و عصبی می شوم.

*وضعیت تولید آثار در شبکه نمایش خانگی را چطور ارزیابی می کنید؟ به نظر شما این رسانه در روند فعالیت خود توانسته مسیر موفقی را طی کند؟

فکر می کنم شبکه نمایش خانگی بار یکسری پرسشها را به دوش می کشد. در این روند سریالی مانند ” شهرزاد” به واقع اثری موفق است و با وجود اینکه تمامی این سریال را جهت من می فرستادند ولی خودم تمامی قسمت های این مجموعه را خریداری کردم چون احساس کردم من به عنوان یک بازیگر وظیفه دارم به بازیگرها و عواملی که در این مجموعه کار می کنند، احترام بگذارم و این اثر نمایشی را خریداری کنم.

خریداری آثاری که در شبکه نمایش خانگی تولید می شود به چرخش هر چه زیاد این شبکه کمک می کند و باعث می شود تولید سریال های موفق ادامه پیدا کند آیا که این مناسبت اتفاق بسیار خوبی را رقم می زند.

به عنوان نمونه هنگامی که قرار باشد مجموعه “کلاه قرمزی” وارد شبکه نمایش خانگی شود، به طور یقین مخاطبان از خرید و تماشای آن استقبال می کنند البته به علت اینکه ما قانون کپی رایت نداریم، بسیاری از افراد مجموعه های شبکه نمایش خانگی را به طور غیر قانونی دانلود و آن را در فضاهای دیگر پخش می کنند .

پخش آثار شبکه نمایش خانگی در فضاهای مجازی اتفاق بدی است ولی شاید اینگونه بسیاری از افرادی که توانایی خریداری چنین مجموعه هایی را ندارند، بتوانند به آرزویشان برسند.

خریداری کردن آثاری که در شبکه نمایش خانگی تولید می شود، باعث چرخیدن صنعت تولید اینگونه آثار و فراهم شدن شرایط فعالیت جهت سازندگان این مجموعه ها می شود و این اتفاق و جریان داشتن روند تولید حس و حال خوب روزهای پرکاری را به یاد بازیگران و صورت های معروف می آورد.

امیدوارم روند ساخت سریال های شبکه نمایش خانگی به شکلی مناسب ادامه داشته باشد و این مسیر به گونه ای موفقیت آمیز تا انتها رقم بخورد و در این راستا اینگونه آثار را خریداری و از همکارانم حمایت می کنم.

*طراحی لباس جهت بانوان بازیگر تا چه اندازه اهمیت دارد؟ لباس های طراحی شده است چه شاخصه هایی باید داشته باشند که به خوبی یک هنرمند ایرانی را معرفی کنند؟

خود بنده به علت فیزیک خاصی که دارم شاید نتوانم جهت خرید لباس به یک فروشگاه لباس مراجعه کنم چون ممکن است لباس مدنظرم را نتوانم پیدا کنم و در چنین شرایطی هنگامی که دوست عزیزی پیشنهاد طراحی لباس را به من می دهد، استقبال می کنم.

به طور یقین در زمینه طراحی لباس جهت بازیگران، ممکن است یک طراح یکی دو لباس را جهت من طراحی کند ولی از سری بعد با هم کار کنیم و این همکاری ادامه پیدا کند. تصور می کنم طراحی لباس جهت بانوان بازیگر در صورتی که با سبک و سلیقه آن فرد و همچنین سبک اجتماع او هماهنگی داشته باشد، خوب و قشنگ است ولی به طور نمونه اگر من قبول کنم که لباسی را که یک طراح، طراحی کند، بپوشم، پسندیده نیست.

اگر قرار باشد از لباس های طراحی شده است استفاده کنم، علاقمندم از طرح های ایرانی بهره بگیرم آیا که چنین لباس هایی حس و حال ایرانی دارد و فضای آن متناسب با جامعه ما است و افراد آن را دوست دارند.

بازیگرها تنها جهت خودشان زندگی نمی کنند بلکه خوشبختانه یا متأسفانه با افراد مختلفی با نظرات متفاوت روبه رو می شوند و من به خاطر این نظرهایی که ممکن است بعضی از آن ها اذیت کننده باشد، تلاش می کنم از لباس هایی استفاده کنم که حداقل با سلیقه 60 درصد از افراد هماهنگی داشته باشد.

ممکن است یک زمانی من لباسی گل دار بپوشم که به آن علاقه دارم در حالی که مردم بگویند این لباس باعث می شود چاق تر به نظر برسی ولی هنگامی که لباسی را دوست دارم که به من حس و حالی خاص با انرژی خوب می دهد، این کار را انجام می دهم چون خارج از عرف جامعه نیست.

وقتی بازیگران زن از لباس های طراحی شده است به وسیله طراحان با استعداد استفاده می کنند، در حقیقت زمینه مورد نیاز را جهت شکوفایی هرچه زیاد استعدادهای آن افراد فراهم می کنند و هنگامی که چنین جریانی به راه بیفتد، افراد بیشتری وقت پیدا می کنند تا سرکار بروند و به اشتغال بپردازند و بدهید ترتیب این تناوب کمک کردن به یکدیگر به همین ترتیب ادامه پیدا می کند.

اخبار فرهنگی – میزان

واژه های کلیدی: طراحی | نمایش | مجموعه | بازیگر | بازیگری | بازیگری | بازیگران | شبکه خانگی | طراحی لباس | بازیگران زن | بازیگران قدیمی

اگر پسر بودم به خط مقدم جبهه می‌رفتم/ به خاطر شرایط ظاهری‌ام جهت خرید لباس به ه

اگر پسر بودم به خط مقدم جبهه می‌رفتم/ به خاطر شرایط ظاهری‌ام جهت خرید لباس به ه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs